Zaznacz stronę

Dieta Ewy Dąbrowskiej to leczniczy jadłospis, który zmienił już życie wielu Polaków. Mówiąc inaczej jest to owocowo-warzywny post, dzielący się na dwie główne części. Pierwotnym założeniem dr Dąbrowskiej było stworzenie planu detoksykującego, który oczyściłby organizm z toksyn i pozwoliłby mu się odbudować. Testerzy diety szybko jednak dostrzegli, że dzięki niej spadają ich obwody w pasie, talia staje się węższa, a waga niższa. Był to jednak efekt uboczny. Diety dr Dąbrowskiej nie wolno traktować jak cudownego sposobu na odchudzanie, bo mimo wszystko wciąż jest to dieta lecznicza.

Dieta Ewa Dąbrowska – na czym polega?

A na czym ona właściwie polega? Co można na niej jeść, a czego należy unikać? Otóż przez cały czas diety człowiekowi wolno jeść produkty z wyłącznie dwóch grup: warzyw i owoców. Nie wszystkie z nich są jednak dozwolone. Istnieje specjalna lista produktów dozwolonych na diecie dr Dąbrowskiej, której koniecznie trzeba się trzymać, bo w przeciwnym wypadku efektów po prostu nie będzie. Należy też przestrzegać pewnych zasad tuż po zakończeniu diety. Nie wolno od razu przerzucać się na „normalne” jedzenie. Dieta Ewa Dąbrowska jest czymś tak nowym dla organizmu, że trzeba mu pozwolić z niej płynnie wyjść, by nie wywołać w nim żadnego szoku. A ile to wszystko trwa? Przeważnie okres trwania na diecie wynosi w okolicach sześciu tygodni. W jego trakcie każdego dnia należy spożyć ogólnie pięć posiłków, z czego trzy powinny być większe, a dwa mniejsze. W każdym z nich mogą pojawić się tylko i wyłącznie warzywa lub owoce. Dozwolone z warzyw są m.in.: ogórki, cukinia, sałaty, zioła, cebula, buraki, marchew, pietruszka, psiankowate prócz ziemniaków. Owoców na tej diecie jest niestety znacznie mniej. Dozwolone spośród nich są wyłącznie: grejpfruty, jagody, cytryny i jabłka.

Catering dieta Dąbrowskiej czyli rozwiązanie dla leniwych

Restrykcyjny jadłospis dr Dąbrowskiej można wbrew pozorom bez trudu przetrwać, bo organizm dość szybko zaczyna się do niego przyzwyczajać. O wiele cięższe staje się samo gotowanie i ciągłe chodzenie na zakupy. Aby więc zminimalizować ilość obowiązków, warto czasem sięgnąć po catering dieta Dąbrowskiej. Nie jest on specjalnie drogi, a bardzo pomaga.