Zaznacz stronę

Podczas uprawiania sportów zimowych niezbędny jest profesjonalny ekwipunek. Jedną z najchętniej uprawianych aktywności fizycznych przez Polaków jest jazda na nartach. Nie wystarczy mieć na sobie kombinezonu, butów, nart, kasku i gogli. Bez względu na to, czy na nartach jeździ się przez godzinę, czy atrakcja ta trwa cały dzień, dochodzi do naturalnego wydzielania potu. Ważne jest utrzymywanie stałej temperatury ciała, aby nie doprowadzić do wychłodzenia organizmu oraz odprowadzanie wilgoci i utrzymanie suchej skóry. Wszystkie te funkcje spełnia bielizna narciarska.

Naturalnie jest to wewnętrzna warstwa, którą każdy narciarz powinien nosić pod kombinezonem. 

Jaką bielizną narciarską powinny wybrać dla siebie panie, a w co powinni wyposażyć się mężczyźni?

Bielizna termoaktywna damska obejmuje:

– majtki;

– kalesony;

– koszulki;

– biustonosze.

Panie mają do wyboru bogatą paletę kolorów. Pod termiczną koszulkę, nie powinny zakładać zwykłego biustonosza. Dlatego firmy odzieżowe oferują kobietom sportowe biustonosze, które lepiej przylegają do ciała i stabilizują biust. 

Bielizna termoaktywna męska składa się z takich elementów jak:

– bokserki lub slipy;

– legginsy;

– koszulki;

– bluzy. 

Także panowie mogą przebierać w bogatej palecie odcieni. 

Bielizna narciarska i jej główne cechy

Bielizna termoaktywna uszyta z miękkich materiałów nie krępuje ruchów, zapewnia komfort podczas jazdy. Producenci stawiają na wysokiej jakości materiały, takie jak wełna merino oraz cząsteczki srebra. Dlaczego? Ponieważ nie powodują one reakcji alergicznych. Sprawdzając, z czego wykonana jest bielizna, warto zwrócić uwagę na obecność włókien bambusa. Nawet przy bardzo wzmożonym wysiłku fizycznym, zapewniają one skuteczne odparowywanie potu. 

Dla obu płci najważniejszym czynnikiem jest to, aby bielizna termoaktywna była dopasowana do ciała (ale oczywiście nie za ciasna). Ważna jest tu zasada: ma być ona funkcjonalna i dawać komfort cieplny. Nie ma nic gorszego niż uczucie przepoconego ubrania w trakcie pokonywania narciarskiej trasy. Techniczną odzież pierze się tak często, jak jest to konieczne.