Zaznacz stronę

Niewiele osób przywiązuje wagę do tego, jaki obrus ląduje na ich stole. Jest to duże niedopatrzenie, bo ma znaczenie i to kolosalne, jaki da się obrus na stół.

Kiedy obrusy odgrywają ważną rolę?

Na przykład, gdy wydaje się ważne rodzinne przyjęcie, na które zaprasza się dalszych krewnych, znajomych i przyjaciół. Obrus nie może być w tym dniu niewyprasowany, pomarszczony lub pobrudzony jedzeniem. Ładne obrusy przydają się również podczas kolacji wigilijnej. Wtedy wszystko jest odświętne, to czemu obrus na stół miałby się wyróżniać negatywnie.

Z czego robi się obrusy na stół?.

Większość stołowych obrusów wykonana jest z bawełny, bo ona pasuje zarówno do klasycznie urządzonych wnętrz, jak i do tych o bardziej nowoczesnym charakterze. Równie częstym materiałem, z którego robi się obrusy, jest poliester. Spotyka się też lniane obrusy, jednak to jest dość świeży trend i na razie cieszy się on umiarkowanym zainteresowaniem. Zupełnie inaczej jest z obrusami wykończonymi koronką. Te nigdy nie wyszły z mody i są w samym centrum uwagi klientów.

Czy technika wykonania obrusu ma znaczenie?

Oczywiście, że tak. Obrusy wykonane na szydełku przeżywają swoją drugą młodość, a popularność rękodzieła wcale nie spadła, bo większość osób odwiedzających sklepy z obrusami ma jeszcze sentyment do stylu rustykalnego. Nie mniejszym odzewem i nie gorszą opinią cieszą się obrusy na stół haftowane. Są one pokłosiem stylu i przepychu, jaki towarzyszył naszym przodkom. Zupełnym novum są za to dość nowatorskie obrusy plamoodporne. Sekret ich skuteczności polega na tym, że nie wchłaniają wilgoci, a plamy osadzają się na nich w formie kropel, które można łatwo zetrzeć.

Gdzie warto zaopatrzyć się w obrus na stół?

Najlepszym miejscem ku temu będzie sklep internetowy. Przykładowo wchodząc na stronkę internetową www.e-bianco.pl, trafia się do miejsca, w którym można przebierać w obrusach niczym w ulęgałkach Ich niewątpliwą zaletą, jest to, że są wykonane z najwyższej jakości materiałów, wedle najnowszych aranżacyjnych wzorców. Ich ceny też są konkurencyjne, a biel bijąca od nich po prostu razi w oczy.