Zaznacz stronę

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie do pomyślenia było, żeby na szafce, stoliku czy stole nie leżała serwetka, bieżnik czy obrus. Taka była moda i kobiety całe wieczory poświęcały na rękodziele- robieniu szydełkowych serwetek i obrusów. Ta moda uległa zmianie i sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Przez wiele lat później lepiej widziane i nowocześniejsze było zostawianie półek, szafek i stołów bez żadnego nakrycia. Serwetka na szafce była przez lata oznaką staroświeckiego podejścia do prowadzenia domu i była raczej domeną babcinych mieszkań.

Obrusy na wymiar – specjalnie dla Twoich potrzeb

Taki stan rzeczy ulega powoli zmianie, bo o ile serwety na szafkach nadal nie znajdują rzeszy zwolenników, o tyle obrusy wracają do łask. Stół obleczony obrusem jest nie tylko lepiej chroniony przed zarysowaniami, zabrudzeniami i innymi mechanicznymi i chemicznymi uszkodzeniami, ale nadaje też pomieszczeniu swego rodzaju swojskości i ciepła. Obrusy na stół mogą stać się także elementem dekoracyjnym, nie muszą przecież być białe, a nawet jednokolorowe. 

Sklepowe półki uginają się od przeróżnych obrusów, można dostać dosłownie każdy, wymarzony wzór, nie ma problemu z wymiarami, bo kupić można obrus nawet w najbardziej niestandardowym wymiarze. Kiedy przychodzi moda na wzory roślinne za niewielkie pieniądze można kupić obrus w liście monstery czy inny wzór, przed świętami nie ma najmniejszego problemu z zakupem obrusów ze świątecznymi wzorami- choinki, mikołaje, renifery czy inne wydruki i wyszywanki można dostać w każdej formie i w każdym rozmiarze.

Obrusy na stół – jaki wybrać i dlaczego?

Ale co w momencie kiedy potrzebny jest taki wymiar obrusu, którego sklepy albo nie oferują, albo trudno go dostać w wymarzonym wzorze? Wystarczy zamówić obrusy na wymiar. Taką możliwość oferuje wiele sklepów, przede wszystkim internetowych. Można wybrać taki wzór, jaki jest najbardziej odpowiedni i zamówić gotowy produkt. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zmierzenie stołu. Należy przy tym pamiętać, że samemu trzeba dostosować długość, na jaką zwisać będzie gotowy już obrus po bokach stołu. Jest to idealna sytuacja, można bowiem dobrać wymiary idealnie pod swoje potrzeby, takiej opcji nie ma podczas zakupu gotowego obrusu. Warto zaopatrzyć się w więcej niż jeden obrus, dobrze bowiem mieć egzemplarz na zmianę.