Zaznacz stronę

Coraz więcej osób testuje różnorodne diety odchudzające i oczyszczające. Zazwyczaj powodem jest chęć utraty kilku nadprogramowych kilogramów, poprawa stanu zdrowia lub po prostu poprawa swojego samopoczucia.

O pomoc warto poprosić renomowanego dietetyka, który w pierwszym kroku przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad i zleci wykonanie podstawowych badań, jak na przykład badanie moczu, morfologia oraz badanie poziomu hormonów we krwi. Specjalista rozpisze odpowiednią dietę, która pozwoli stracić zbędne kilogramy i dostarczy wszelkich witamin i minerałów. 

Zielony sok oczyszczający – warzywne połączenie

W przypadku przewlekłych schorzeń jak nadczynność lub niedoczynność tarczycy, cukrzyca lub miażdżyca odchudzanie powinno być przeprowadzane pod nadzorem lekarza prowadzącego. 

Młode osoby często decydują się na radykalną głodówkę, aby w jak najkrótszym czasie poprawić wygląd swojej sylwetki. Długotrwałe stosowanie głodówki ma niekorzystny wpływ na zdrowie, gdyż przez ten czas z organizmu wypłukiwane zostaną witaminy i cenne składniki mineralne. Głodówki pod żadnym pozorem nie powinny stosować osoby przewlekle chore, wykonują ciężkie prace fizyczne oraz kobiety w ciąży. 

Sok oczyszczający, pozbądź się toksyn z organizmu

Doskonałą alternatywą dla niebezpiecznej głodówki są soki oczyszczające. Zielony sok oczyszczający można przygotować na bazie ulubionych warzyw i owoców, na przykład ze świeżego szpinaku, selera naciowego, jabłek, zielonej pietruszki, limonki, kiwi, jarmużu oraz świeżego ogórka. Sok oczyszczający jest źródłem błonnika i wielu witamin. Błonnik usprawnia pracę układu pokarmowego i ułatwia wypróżnianie. Oczywiście oprócz soków należy wypijać również odpowiednią ilość niegazowanej wody mineralnej. Neutralny smak wody można urozmaicić poprzez dodanie do niej plasterka cytryny, kawałka limonki, kilku listków mięty bądź odrobiny imbiru.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt dietę należy połączyć z regularną dawką aktywności fizycznej. Do wyboru są różne formy, na przykład jogging, joga, zajęcia w klubie fitness, szkoła tańca lub regularne pływanie na basenie. Wiele osób wybiera regularne ćwiczenia pod okiem renomowanego trenera personalnego. Specjalista dobierze odpowiedni dla swojego klienta zestaw ćwiczeń i poinstruuje jak odpowiednio wykonywać każde z nich.