Strona główna
Parenting
Tutaj jesteś

Ciepło na spacerze

19 maja 2021 Ciepło na spacerze

Od lat gadżetem chętnie wybieranym przez rodziców jest śpiworek do wózka. Dzięki temu można zapewnić maluszkowi ochronę przed zmienną aurą, a także można zrezygnować z tradycyjnych kocyków. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze, świetnie prezentuje się w każdym wózku i idealnie chroni przed zimnem, wiatrem czy deszczem. Jest to szczególnie istotne w naszych warunkach klimatycznych, ponieważ pogoda zazwyczaj nie rozpieszcza.

Jak ubrać malucha?

To jeden z najważniejszych dylematów młodych rodziców. Teorii jest bardzo dużo, a rodzice czy dziadkowie nie szczędzą złotych rad. Inaczej ubiera się noworodka, a inaczej kilkumiesięczne dziecko. Zawsze trzeba również mieć na uwadze porę roku i warunki atmosferyczne. Podstawowa zasada mówi, że powinno się dziecku założyć jedną warstwę więcej niż sobie, ale oczywiście nie będzie to działać w upalne dni. Poza tym wiele osób zastanawia się, czy przykryć malucha i czy zakładać mu czapkę. I prawdopodobnie w tych wszystkich powodów coraz częściej sięga się po śpiworek do wózka. To dodatek, który faktycznie reguluje temperaturę, więc można uniknąć zarówno przegrzania, je i wychłodzenia organizmu. Jedno i drugie nie jest ani zdrowe, ani przyjemne. Poza tym śpiworek do wózka chronić będzie przed śniegiem, deszczem i wiatrem. Daje również poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Otul malucha

Śpiworek do wózka to szereg wzorów, kolorów i wykończeń. W każdym wariancie delikatnie otula malucha, a tym samym sprawia, że każdy spacer będzie należał do udanych. To też idealny detal, który pozwoli otulić maluszka. A to gwarantuje niczym niezakłócony sen. Przyjemny w dotyku materiał pomaga się uspokoić i zrelaksować. Poza tym w przeciwieństwie do kocyków zawsze jest na swoim miejscu i dziecko się z nie rozkopie.

Po śpiworek do wózka najczęściej sięga się jesienią, zimą i wiosną. To doskonała ochrona przed chłodem. Poza tym jest wygodna i pozwala na szybkie rozpięcie, a także rozebranie dziecka, gdy na przykład wejdziemy do sklepu, czy też jesteśmy w podróży. To rewelacyjna opcja do gondoli i do spacerówki dzięki praktycznym rozwiązaniom. Taki dodatek można też łatwo wyprać, więc jest najbardziej praktycznym elementem wyprawki. I dlatego od lat jest prawdziwymi hitem. Nic więc dziwnego, że śpiworek do wózka jest chętnie wybierany na prezent, a różnorodnie kolory i wykończenia pozwalają dopasować idealny model do gustu i konkretnych potrzeb. To dodatek, który świetnie odpowiada na potrzeby dzieci i rodziców, a tym samym w wielu domach jest po prostu niezastąpiony.

Komoda do pokoju dziecka

Redakcja bezpiecznywozek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Geox Buty Dziecięce
dziecko zabawa
Jadłospis dla niemowlaka

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jadłospis dla niemowlaka