Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaką rolę pełni bezpieczna nawierzchnia w naszym życiu?

26 kwietnia 2021 bezpieczna nawierzchnia

Dzieciństwo to beztroski okres zabaw i czas poznawania życia. Dlatego wraz z ich rozwojem staramy się zapewnić im bezpieczne stawianie pierwszych kroków i pierwsze zabawy. Potem wzrastanie i kształtowanie sylwetki poprzez sport, aż po dorosłość. Dlatego tak ważne jest to, co mamy pod stopami. Ważne by nawierzchnia nie była barierą, tylko bezpiecznym pomostem.

Czym się sugerować przy wyborze bezpiecznej nawierzchni?

Jak w kalejdoskopie rynek kusi nas szerokim asortymentem nawierzchni. Wykonane są z surowców przyjaznych środowisku i dostosowanych kolorystyką. Nawierzchnie bezpieczne mają za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo pod każdym względem. Spełniają rolę pośrednika pomiędzy użytkownikiem a producentem. Musimy brać pod uwagę to, w jakich warunkach, do czego będzie użytkowana i dla jakiej ilości osób. W zależności od zastosowania należy zwracać uwagę na stabilność, trwałość, przyczepność oraz sprężystość. Dlatego firma Flexizone ciągle udoskonala swoje wyroby, dbając o każdy najdrobniejszy szczegół. 

Jaką więc wybrać nawierzchnię?

Technologia jest tak rozwinięta, że gubimy się w jej świecie. Dlatego przy wyborze potrzebna jest pomoc fachowców. Takim zapleczem służy nam firma Flexizone. Oferuje szeroką gamę podłóg do codziennego użytku. I tak bezpieczna nawierzchnia to taka której struktura chroni nas przed upadkiem oraz przed zarażeniem się chorobami. W zależności od potrzeb użytkowania polecane są: GUMOWE MATY NA PLACE ZABAW – kolorowe i proste w montażu. PŁYTY GUMOWE KOŁKOWANE DO SIŁOWNI, MATY GUMOWE POD CIĘŻARY – oprócz wiadomej służebności,, muszą posiadać atesty antygrzybiczne i antybakteryjne. Idealne do szatni. NAWIERZCHNIA POLIURETANOWA stosowana na boiskach ze stabilną strukturą, która zapobiega odkształcaniu się i falowaniu. PŁYTY GUMOWE POOLZONE NA BASENY – wylewane lub w postaci kwadratów, nadają się na strefy mokre. MATA TARTANOWA na balkony, tarasy i altany ogrodowe. Spełnia rolę izolacji ciepła od zimna i odwrotnie. Zaletą ich jest niski koszt utrzymania i prosty montaż.

Czy możesz zmienić szare betonowe place zabaw?

Dzięki inicjatywie obywatelskiej możemy niewielkim nakładem środków wybudować kolorowe wioski dziecięce. Marzenie może stać się rzeczywistością. Najważniejszą rzeczą będą bezpieczne nawierzchnie na plac zabaw. Potem już z górki. Domki, huśtawki, wigwamy, drabinki i piaskownice dopełnią całości. Dzięki nawierzchni zmniejszymy ryzyko upadku i uchronimy nasze pociechy przed otarciami i sińcami. Dzięki specjalnej strukturze wyeliminujemy powstawanie kałuż, a tęczowa kolorystyka przeniesie zabawę w świat bajek. Mogą poznawać barwy i figury geometryczne układając płyty jak puzzle. Nasz świat za oknem nie będzie straszył szarością.

Redakcja bezpiecznywozek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najzdrowsze warzywa

Najzdrowsze warzywa

17 lipca 2021

wakacje z dzieckiem

Wakacje z dzieckiem

11 lipca 2021

co jedza bociany

Symbol polskiej wsi

18 czerwca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?