Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jakie są najlepsze domowe sposoby na przeziębienie u dziecka?

18 marca 2021 domowe sposoby na przeziębienie u dziecka

Jak wiadomo, choroba dziecka może przerażać nawet tych najbardziej doświadczonych rodziców. Po pierwsze i chyba najważniejsze – gdy dostrzeżemy niepokojące objawy u naszego malucha, niezwłocznie udajmy się do lekarza. Czasem niepozorny kaszel może okazać się groźną chorobą.

Domowe sposoby na przeziębienie u dziecka

Są oczywiście i tacy rodzice, którzy nie chcą w ogóle słyszeć o podawaniu dziecku lekarstw. Na szczęście z pomocą przychodzą im wtedy domowe sposoby naszych babć, które nieraz ratowały nas z opresji. Takich typowo naturalnych sposobów na wszelkiego rodzaju dolegliwości jest niemalże niezliczona ilość. Postaram się w niniejszym tekście uwzględnić te najpowszechniejsze oraz najbardziej sprawdzone. Po pierwsze warto jest zadbać o higienę noska naszego maleństwa. To właśnie tam znajduje się bardzo dużo wirusów i bakterii, które w szybkim tempie się namnażają znacznie utrudniając dziecku wyzdrowienie.

Kolejnym sposobem, który z pewnością zna każdy z nas to inhalacje. Można je zrobić tradycyjnie – wdychać parę z gorącej wody i soli. Można także dodać do wody różnego rodzaju zioła oraz olejki eteryczne. Inhalacje mają za zadanie nawilżenie śluzówek nosa oraz działają antybakteryjnie. Inhalacje można wykonywać do dwóch razy na dobę w zależności od tego jak bardzo dziecko i jest chore i czy tego bardzo potrzebuje.

Herbatę z miodem i cytryną stosował już chyba każdy z nas. Ciepła herbatka rozgrzewa organizm, cytryna doda dziecku witaminy C idealnej na podniesienie odporności naszego maluszka. Miód natomiast działa antybakteryjnie, łagodzi suchy kaszel oraz ból gardła.

Co jeszcze może pomóc naszym dzieciaczkom wyzdrowieć?

Powyższe sposoby to tylko wierzchołek góry lodowej w domowych sposobach na przeziębienie u dziecka. Te metody są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wszelkiego rodzaju syropy – między innymi syrop z cebuli, jak i syrop z czosnku działają antybakteryjnie oraz odkażająco na malutki organizm. Hamują one rozwój wszelkich infekcji oraz łagodzą kaszel mokry oraz suchy.

Naprawdę, warto jest znać te metody. W takich trudnych czasach jak obecnie, gdzie bardzo trudno jest się dostać do lekarza stacjonarnie trzeba sobie jakoś radzić. Szczególnie, gdy w grę wchodzą nasze dzieciaki. Gdy rozwija się infekcja, trzeba działać bardzo szybko i z głową. Tylko wtedy mamy szansę na bardzo szybkie pokonanie choroby. W domu utrzymujmy wilgotne powietrze, które nawilży śluzówkę małego noska. Jednakże nie zastępujmy domowych sposobów na przeziębienie wizytą u lekarza.

Redakcja bezpiecznywozek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nietrzymanie moczu
sen a zdrowie

Wpływ snu na zdrowie

4 kwietnia 2021

dieta Ewy Dąbrowskiej

Jesteś zainteresowany reklamą?