Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Najbardziej popularne gatunki palm doniczkowych do wnętrz

16 kwietnia 2021 palmy doniczkowe


W obecnych czasach rośliny doniczkowe we wnętrzach stały się bardzo popularnym motywem. W sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane gatunki tego rodzaju roślin. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także poznać najbardziej popularne gatunki palm doniczkowych do wnętrz.

Areka katechu

Najbardziej popularne palmy doniczkowe przede wszystkim obejmują taką roślinę, jak areka katechu. Jest to palma, która może osiągnąć wysokość sięgającą nawet dwóch metrów. Dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku wszystkich fanów palm we wnętrzach. Roślina posiada drobne liście, które mają pierzasty kształt. Niezwykle korzystnie prezentuje się w pomieszczeniach o bardzo różnym charakterze, dlatego warto się zastanowić na jej zakupem. Oprócz tego palma należy do roślin ciepłolubnych. Warto ten aspekt uwzględnić podczas zakupu tego rodzaju rośliny doniczkowej, ponieważ jest to niezwykle istotne.

Chamedora wytworna

Kolejną popularną palmą doniczkową z całą pewnością jest chamedora wytworna. Chamedora wytworna to palma, która jest stosunkowo prosta w uprawie. Dlatego bez większych problemów powinna sobie z nią poradzić każda osoba, nawet ta, która jest początkująca w uprawie roślin doniczkowych. Jednak chamedora wytworna stosunkowo wolno rośnie. Może osiągnąć wysokość sięgającą nawet metr lub półtorej metra. Palma doniczkowa tego gatunku może być nawet umieszczona na stanowisku półcienistym i będzie to dość dobrze znosić.

Palma kokosowa

Wśród różnych rodzajów palm doniczkowych można również wymienić palmę kokosową. Tego rodzaju roślinę z powodzeniem można wyhodować z owocu kokosa, jednak nie jest ona tak prosta w uprawie, jak to się na początku wydaje. Najtrudniejszy jest pierwszy etap jej hodowli, później staje się łatwiejsza w uprawie. Palma kokosowa może osiągnąć nawet dwa lub dwa i pół metra wysokości. Idealnie sprawdzi się we wnętrzach o różnym charakterze, ponieważ niezwykle korzystnie się prezentuje. Warto ten aspekt uwzględnić podczas wyboru najlepszej palmy doniczkowej do swojego wnętrza.

Daktylowiec kanaryjski

Daktylowiec kanaryjski to kolejna palma doniczkowa, która bardzo dobrze sprawdzi się w domu lub mieszkaniu. Jest ona szczególnie popularne w polskich domach i wiele osób decyduje się na jej zakup. Liście tego rodzaju rośliny są stosunkowo długie i posiadają pierzasty kształt. Niezwykle korzystnie się prezentują. Oprócz tego roślina może osiągnąć stosunkowo sporą wysokość, która może sięgać nawet do trzech metrów. Dlatego trzeba posiadać w swoim domu lub mieszkaniu specjalne warunki, które umożliwią uprawę tego rodzaju rośliny.

Redakcja bezpiecznywozek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Komoda do pokoju dziecka
Modne szafki RTV
Tablica korkowa

Jesteś zainteresowany reklamą?