Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Wiklinowe dekoracje – dodatki, które ocieplą wnętrze

15 marca 2021 wiklinowe dekoracje

Wiklina towarzyszy nam od lat. Najczęściej jednak wiklinowe dekoracje były wykorzystywane na tarasie czy balkonie. Od pewnego czasu uległo to zmianie, a wiklina zaczęła pojawiać się w naszych domach. Jakie dekoracje z wikliny będą pasowały do naszego mieszkania?

Doniczki i osłonki

Wiklinowe doniczki idealnie komponują się we wnętrzu w stylu skandynawskim, rustykalnym czy nowoczesnym. Również świetnie będą wyglądały w surowym mieszkaniu industrialnym, gdzie ocieplą klimat.

Wiklinowe osłonki w niewielkich rozmiarach będą pasowały na parapet okienny, komodę czy szafkę RTV. Duże osłonki można wykorzystać do kwiatów stojących na ziemi. Przy sofie, komodzie czy pod oknem będą prezentowały się bardzo efektownie.

Kosze – te duże i te malutkie

Wiklinowe dekoracje w postaci koszy to element dekoracyjny, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

W salonie można w wiklinowych koszach trzymać kolorową prasę, ciepły pled czy dekoracyjne poduszki. W sypialni małe koszyki są idealne na toaletkę. Pozwolą zapanować nad kosmetykami, które zawsze wymykają się spod kontroli. W pokoju naszego malucha wiklinowe kosze ujarzmią pluszaki.

Lampy

Światło gra ogromną rolę w mieszkaniu. To dzięki niemu pomieszczenie staje się przytulne i nastrojowe.

Wiklinowe dekoracje w postaci lamp to ostatni krzyk mody. Designerzy dostrzegli jak pięknie wiklinowe lampy komponują się z wnętrzami. Warto zwrócić uwagę, że dzięki wiklinie światło jest delikatne i miękkie. Jego ciepła barwa również ma duże znaczenie.

Dodatkową zaletą wiklinowych lamp jest delikatny abażur, który sprawia, że pomieszczenie jest idealnie rozjaśnione.

Wybierając wiklinowe lampy można skomponować całe oświetlenie pokoju. Lampy sufitowe, stołowe i podłogowe będą tworzyły harmonijną całość. Kinkiety będą eleganckim uzupełnieniem kompozycji.

Zegary i półki

Wiklinowe dekoracje to nie tylko kosze i osłonki na doniczki. Producenci poszli dalej. Zegary, półki czy ramki na zdjęcia z wikliny już na dobre zagościły w naszych mieszkaniach. Równie często spotykamy wiklinowe wianki, serca czy kule, które są idealne do ustawienia na komodzie, czy parapecie okiennym.

Wybierając wiklinowe dekoracje trzeba zwrócić uwagę, że bardzo często są one duże i okazałe. Warto stosować je z umiarem. Mieszkanie, na ścianach, którego będzie zbyt dużo elementów dekoracyjnych będzie wydawało się przeładowane i przytłaczające. Wiklinowe dekoracje subtelnie rozmieszczone w mieszkaniu będą jego niebanalną ozdobą. Sprawią, że pomieszczenia będą wydawały się przytulne i sielankowe.

Redakcja bezpiecznywozek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Komoda do pokoju dziecka
Modne szafki RTV
Tablica korkowa

Jesteś zainteresowany reklamą?