Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Komoda do pokoju dziecka – jaka?

14 stycznia 2022 Komoda do pokoju dziecka

Urządzenie pokoju dziecięcego stanowi nieraz niemałe wyzwanie. Jest to ważna przestrzeń, w której dziecko bawi się, śpi i odrabia lekcje. Podczas urządzania funkcjonalnego pokoiku dla dziecka największą uwagę powinno się zwrócić na odpowiednio dobrane meble. Najlepszym rozwiązaniem  będzie kupienie takich mebli, które rosną razem z dzieckiem. W ofertach sklepów znajdziesz łóżka i biurka, które rosną wraz z wiekiem dziecka. Niezłym pomysłem będzie kupienie takich mebli, które są jednocześnie zabawkami i dekoracją, na przykład łóżko w kształcie samochodu. Dzięki temu maluch na pewno chętniej będzie przebywał w swoim pokoiku!

Komody dziecięce

Ważnym elementem wystroju dziecięcego pokoiku są komody dziecięce, których zastosowanie może być niezwykle różnorodne. Są tak samo potrzebne w przypadku małego i starszego dziecka. Modna komoda z szufladami będzie pasować do każdego pomieszczenia, obojętnie od stylu w nim panującego. Klasyczne komody mają kolor biały, a ten jak wiadomo jest bardzo uniwersalny. A co za tym idzie, rozświetli każdy pokój niezależnie od jego rozmiaru i wieku, w jakim znajduje się dziecko. Pamiętaj, o tym, że mebelki dziecięce muszą być stworzone z myślą o najmniejszych członkach rodziny, czy to wizualnie, czy funkcjonalnie.

Komody dziecięce to meble wyposażone w szuflady, które bez problemu umożliwią dziecku segregowanie poszczególnych rzeczy, tym samym dziecko będzie mogło nauczyć się utrzymywać porządek w we wnętrzu swojego pokoju. Ponadto warto zdecydować się do wykorzystania komody dla dzieci w pokoiku, ponieważ jest to nie tylko sposób na ład, lecz również na naukę w szybkie wyszukiwanie zabawek, czy książek!

Aranżacja pokoju malucha

Aranżacja pokoju dla chłopczyka czy dziewczynki dla wielu rodziców powoduje problem w aranżacji. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ w niewielkiej przestrzeni w przypadku noworodka trzeba zmieścić całą wyprawkę, czyli dużą liczbę akcesoriów, ubrań oraz oczywiście musi być mebel z przewijakiem. Natomiast w momencie projektowania wnętrza dla dziecka w wieku przedszkolnym czy nastolatka, to liczne drobiazgi, książki czy zabawki, wymagają mebli przystosowanych do przechowywania ich w  porządku. Bez wątpienia komoda to niezbędny element pokoju dziecka, lepszy niż regał i ciekawa alternatywa klasycznej szafki. 

Pokój dziecka w mieszkaniu powinien być ładny i praktyczny. Komoda dziecięca to jeden z tych mebli, na które warto znaleźć miejsce nawet na małym metrażu. To świetny mebel do przechowywania oraz miejsce, na którym można bezpiecznie i wygodnie przewinąć niemowlę i starsze dziecko.

Komoda do pokoju dziecka

Redakcja bezpiecznywozek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Komoda do pokoju dziecka
Modne szafki RTV
Tablica korkowa

Jesteś zainteresowany reklamą?