Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Najbardziej popularne rośliny filtrujące powietrze

29 marca 2021 rośliny filtrujące powietrze

Z całą pewnością można stwierdzić, że rośliny stanowią fantastyczną dekorację do każdego wnętrza. Wśród różnych rodzajów roślin doniczkowych można przede wszystkim wymienić gatunki, które w korzystny sposób filtrują powietrze. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także poznać najbardziej popularne gatunki.

Skrzydłokwiat

Najbardziej popularne rośliny filtrujące powietrze to przede wszystkim skrzydłokwiaty. Tego rodzaju kwiaty w skuteczny sposób oczyszczają powietrze we wnętrzu domu lub mieszkania z niekorzystnych związków chemicznych, wśród których w szczególności wyróżnia się aceton oraz benzen. Takie związki mogą znajdować się w wielu produktach codziennego użytku, dlatego warto umieścić taką roślinę, jak skrzydłokwiat w swoim domu lub mieszkaniu. Jednak dobrze jest pamiętać, że taki kwiat może być trujący dla wielu domowych zwierząt. Warto w tym przypadku zachować specjalne środki ostrożności.

Rapis wyniosły

Kolejną rośliną doniczkową, która w efektywny sposób może filtrować powietrze z całą pewnością jest rapis wyniosły. Ma on skuteczne działanie przede wszystkim w usuwaniu z powietrza takiej substancji, jak amoniak. Amoniak znajduje się w bardzo wielu środkach, które są wykorzystywane na co dzień w gospodarstwach domowych. Wśród nich można na przykład wymienić detergenty. Rapis wyniosły to roślina, która będzie się niezwykle korzystnie prezentować we wnętrzach o różnym charakterze, dlatego warto się na nią zdecydować.

Bluszcz pospolity

Wśród różnych roślin doniczkowych, które mają bardzo korzystny wpływ na stan powietrza w domu lub mieszkaniu można również wymienić bluszcz pospolity. Bluszcz pospolity jest rośliną stosunkowo prostą w uprawie. Dlatego bez większych problemów powinien sobie z nią poradzić każdy, nawet początkujący w uprawie roślin doniczkowych. Bluszcz można ustawić nawet w miejscu, w którym nie znajduje się zbyt wiele słońca. Ta roślina lubi półcień.

Paprotka

Paprotka to kolejna roślina, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wielu osób. Dlatego jest ona chętnie wybierana do wnętrz o różnym charakterze, a zwłaszcza do klasycznych pomieszczeń. Paproć jest stosunkowo prosta w utrzymaniu. Oprócz tego niezwykle korzystnie prezentuje się we wnętrzach i posiada piękny zielony kolor. Paproć w bardzo korzystny sposób neutralizuje toksyczne związki z powietrza. Dlatego powinna stanowić obowiązkowy element wyposażenia każdego domu lub mieszkania. Paproć można umieścić zarówno na kwietniku, jak i na parapecie. W każdym miejscu będzie bardzo dobrze wyglądać.

Komoda do pokoju dziecka

Redakcja bezpiecznywozek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

komfortowe spodnie na lato
Pokarm świeży a zamrożony
Pierścionki

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierścionki