Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wakacje z dzieckiem

11 lipca 2021 wakacje z dzieckiem


Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu chwili relaksu, spokoju i odpoczynku od całego chaosu i nerwów jakie na nas spływają każdego dnia w pracy, szkole czy też domu z bardzo wielu powodów.

Nieważne czy mamy kilka, kilkanaście czy też kilkadziesiąt lat, to każdy z nas czasami ma potrzebę wyjazdu na wczasy czy też wakacje. Najczęstszą porą roku na tego typu wyjazdy są zdecydowanie wakacje, czyli lipiec i sierpień, ale w ostatnich latach dało się zauważyć ciekawy trend wyjazdów wakacyjnych we wcześniejszych lub późniejszych terminach. Dlaczego tak się dzieje?

Powody są przede wszystkim dwa. Pierwszym z nich są oczywiście sprawy związane z finansami. Wyjazd na wakacje w sezonie niewakacyjnym jest po prostu najzwyczajniej w świecie tańszy. Koszty wynajęcia domku w górach czy nad morzem w maju lub czerwcu, czy też we wrześniu lub nawet październiku, potrafią być nawet o kilkadziesiąt procent niższe niż przykładowo w połowie lipca, czyli w momencie największego zainteresowania takimi usługami. Drugim powodem są tłumy. Tak, nie ma co ukrywać, że polskie morze w w wakacje nie jest zatłoczone. Czasami tłok jest aż tak duży, że ciężko wręcz znaleźć miejsce na plaży, a kolejki do barów i restauracji potrafią ciągnąć się na setki metrów. Zainteresowanie wczasami nad morzem w czerwcu czy wrześniu jest o wiele mniejsze, a tym samym mamy też mniej turystów na ulicach i plażach. Minusem jest oczywiście to, że wakacje z dzieckiem w czerwcu kiedy trwa jeszcze szkoła lub we wrześniu kiedy szkoła ta się dopiero zaczyna, mogą być bardzo utrudnione.

missiu.pl

Redakcja bezpiecznywozek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najzdrowsze warzywa

Najzdrowsze warzywa

17 lipca 2021

wakacje z dzieckiem

Wakacje z dzieckiem

11 lipca 2021

co jedza bociany

Symbol polskiej wsi

18 czerwca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?