Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Bezpieczeństwo w sieci dla dzieci to coś, na czym powinien znać się każdy rodzic.

21 marca 2021 bezpieczeństwo w sieci dla dzieci

Internet jest miejscem, w którym można znaleźć dosłownie wszystko. O ile dorosły człowiek wie co jest dobre a co złe, to małe dziecko może zainteresować wszystko. A już szczególnie nieprzyzwoite treści, których zabraniają im rodzice. Nie można więc pozwolić na to, żeby nasze dzieci same korzystały z Internetu bez naszej wiedzy i naszego nadzoru.

Bezpieczeństwo w sieci dla dzieci to podstawa

Jako rodzice na co dzień borykamy się z naprawdę ogromnymi problemami dnia codziennego. Korzystanie z Internetu przez nasze dzieci wymaga wpierw dużego przygotowania przez rodzica. Niedopilnowanie może skutkować naprawdę ogromnymi problemami. Niemalże każdy z nas korzysta z Internetu i nie ma sensu zupełnie odcinać od niego dzieci. I tak nie ominie nas rozmowa na ten temat.

To od nas – rodziców – zależy w jaki sposób nasze dziecko będzie samodzielnie filtrować treści z Internetu na te dobre oraz złe, których nie będzie czytać. Według statystyk nawet jedna trzecia dzieci miała już styczność z erotyką w Internecie. To bardzo dużo. Nawet dużo za dużo. Jeżeli sami nie wiemy jak się zabrać do tego tematu i jak rozmawiać z naszymi dziećmi, mamy do dyspozycji wiele stron internetowych, na których specjaliści mówią nam co robić w tej trudnej sytuacji.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat bezpieczeństwa w sieci dla naszych dzieciaków?

Pierwsze co trzeba zrobić to to, żeby ustalić wszelkie zasady korzystania naszych dzieci z Internetu. Niech wiedzą co im wolno, a czego nie można. Nie poprzestawajmy jedynie na jednej rozmowie. Zawsze trzeba wracać do tematu, bo wiadomo, że dzieciom może coś wypaść z głowy. One po prostu zapominają. Nie stawiajmy wtedy siebie w roli złego policjanta, ale opiekuna, który martwi się o swoje kochane dziecko. Nasz maluch musi wiedzieć dlaczego nie może wchodzić na jedne strony internetowe, a na drugie może. To rodzic może wskazać aplikacje i gry, z których może korzystać ich dziecko.

Czas korzystania z Internetu też musi mieć swoje ramy czasowe. Niech to nie będzie cały dzień, ponieważ bardzo łatwo jest się uzależnić właśnie od Internetu. Wielu rodziców decyduje się na wbranie jednego bądź kilku dni w tygodniu na odpoczynek od Internetu. Kolejną, bardzo ważną rzeczą jest to, żeby nasze dzieciaki nie rozmawiały z obcymi. Przecież nigdy nie wiadomo kto może się kryć po drugiej stronie Internetu. Jak widać, możliwości na zwiększenie bezpieczeństwa naszych dzieciaków w Internecie jest naprawdę bardzo dużo. Warto jest wiedzieć jak najwięcej na ten temat.

Redakcja bezpiecznywozek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Geox Buty Dziecięce
zabawki piasek

Jesteś zainteresowany reklamą?