Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Sala zabaw dla dzieci – nie tylko od święta

26 maja 2021 Sala zabaw dla dzieci

Dobra zabawa, aktywne spędzanie wolnego czas i nauka – sale zabaw dla dzieci oferują dzisiaj doskonałą rozrywkę dla wszystkich maluchów.

Zjeżdżalnie, huśtawki, małpie gaje czy trampoliny to jedynie parę atrakcji, jakie może zaproponować sala zabaw dla dzieci. Dla dzieci pobyt na sali zabaw to niesamowita rozrywka, która niesie ze sobą wiele korzyści – od rozwoju fizycznego, przez nawiązywanie nowych znajomości z innymi dziećmi aż do zdobywania wiedzy.

Dlaczego warto chodzić z dzieckiem na salę zabaw?

Wielu rodziców unika wizyt w salach zabaw ze swoją pociechą. Jest to głównie kwestia obawy o wysokie ceny. Jednak dzisiaj sala zabaw dla dzieci wcale nie jest bardzo droga, a ponadto regularne odwiedziny w takim miejscu mogą być bardzo dobrym wsparciem w rozwoju dziecka.

Sale zabaw zachęcają do aktywnego spędzania czasu – biegania, wspinania, skakania, dlatego pomagają dzieciom rozładować energię i dodatkowo spalić kalorie. Właśnie dlatego sala zabaw dla dzieci będzie bardzo dobrym wyborem dla tych maluchów, które muszą dbać o linię.

Dobre sale zabaw projektowane są również tak, aby dzieci mogły korzystać z nich bezpiecznie. Znajdujące się na nich sprzęty spełniają odpowiednie normy i poddawane są systematycznym przeglądom, co przekłada się na bezpieczeństwo zabawy.

Warto też wskazać, że sale zabaw mogą również uczyć. Doskonałym przykładem jest sala zabaw dla dzieci w Warszawie Airo Fun, która została w całości poświęcona tematyce kosmosu. Dla dzieci przygotowano tam także specjalną strefę, w której można korzystać z ciekawych zadań edukacyjnych z użyciem interaktywnych technologii. Sala prowadzi też własne warsztaty w Kosmicznym Uniwersytecie.

Dobra sala zabaw dla dzieci – gdzie się wybrać?

Obecnie do dyspozycji jest wiele punktów oferujących atrakcje dla maluchów. Jak rozpoznać, czy sala zabaw dla dzieci jest rzeczywiście godna polecenia?

Przy wyborze odpowiedniej sali zabaw dla dziecka warto przede wszystkim poświęcić czas na zapoznanie się z rekomendowanymi adresami. Gdy określona sala zabaw dla dzieci w Warszawie ma wiele pozytywnych opinii, wtedy jest to najlepszy znak, że jest ona godna polecenia. Opinie można znaleźć obecnie także online. O rekomendowane sale można też zapytać na forach internetowych czy w mediach społecznościowych na grupach dla rodziców.

Ile to kosztuje?

Wbrew pozorom, sala zabaw dla dzieci wcale nie jest tak wysokim wydatkiem. Dodatkowo coraz więcej punktów oferuje specjalne karnety, w ramach których dobra zabawa staje się jeszcze tańsza.

Przykładowo sala zabaw dla dzieci Airo Fun w Warszawie oferuje świetną rozrywkę dla maluchów w cenie rozpoczynającej się już od 20 zł za godzinę od poniedziałku do czwartku. Za 30 zł maluch może spędzić na sali 2 godziny, natomiast za 40 zł cały dzień. W przypadku weekendu ceny plasują się odpowiednio na poziomie 30 zł za godzinę, 40 zł za 2 godziny, natomiast 50 zł za cały dzień.

Świetnym pomysłem na prezent urodzinowy albo na prezent z okazji Dnia Dziecka dla aktywnego malucha może być także karnet miesięczny na salę zabaw. W takim przypadku cena wynosi najczęściej od 200 do 350 zł w zależności od liczby wejść oraz czasu trwania jednego wejścia.

A może urodziny w sali zabaw?

Gdy maluch uwielbia częste wizyty na sali zabaw, wtedy warto pomyśleć o urządzeniu w niej jego przyjęcia urodzinowego. Dzisiaj każda większa sala zabaw dla dzieci w Warszawie oferuje usługi polegające na organizacji urodzin.

Podczas przyjęcia urodzinowego maluchy mogą spędzić czas nie tylko na zabawach na sali, ale również mają do dyspozycji prywatną salkę, gdzie można zjeść tort, odśpiewać solenizantowi gromkie „Sto lat”, a także wręczyć mu prezenty. Salki wynajmowane są na określony czas wraz z wybranymi usługami dodatkowymi, na przykład opieką animatora, przygotowaniem tematycznej dekoracji, wykonaniem piniaty, zamówieniem tortu.

Za wyjątkowe urodziny na sali zabaw dla dziecka trzeba zapłacić najczęściej od około 40 do 90 złotych za jedną osobę w zależności od wybranego punktu oraz pakietu urodzinowego i jego zawartości.

Redakcja bezpiecznywozek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Geox Buty Dziecięce
zabawki piasek

Jesteś zainteresowany reklamą?