bezpiecznywozek.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

w czym prać ubranka noworodka
Parenting

W czym prać ubranka noworodka, aby było to dla niego bezpieczne?

Jako przyszli rodzice bardzo dbamy o to, żeby naszemu maleństwu niczego nie brakowało i żeby wychowywało się w pięknym oraz czystym mieszkaniu. Ważne jest to, żeby urządzić pokoik dziecięcy oraz ubranka dla dziecka jeszcze przed jego przyjściem na świat. W tym celu kupujemy proszki do prania i płukania na długo przed terminem porodu, pierzemy i prasujemy ubranka.

W czym prać ubranka noworodka?

Z roku na rok powstaje coraz to więcej nowych produktów, którymi możemy uprać ubranka naszego dziecka. Wybór zależy jedynie od nas. Niemalże w każdym sklepie stacjonarnym oraz internetowym znajdziemy promocje na środki piorące. Aż szkoda nie skorzystać. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby przed porodem nie robić zapasów. Wynika to z tego, że dziecko może mieć uczulenie na któryś z proszków. Na szkole rodzenia oraz w szpitalu ciężarne otrzymują w prezencie próbki proszków do prania. Dzięki temu możemy za darmo wypróbować sobie dany produkt. Jest to świetna opcja dla każdego i każdy powinien z niej skorzystać.

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy ubranka, które mamy są nowe, czy może otrzymaliśmy je od naszej rodziny oraz przyjaciół. I tak trzeba je uprać i przygotować na nadejście na świat nowego członka rodziny. Warto jest wiedzieć jak najwięcej na ten temat, ponieważ prędzej czy później te informacje nam się przydadzą.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat prania ubrań dla noworodka?

Temperatura, w jakiej pierzemy ubranka dla dziecka nie powinna być niższa niż 60 stopni Celsjusza. Dopiero wtedy pozbędziemy się zarazków. Programując pralkę wybierzmy program, w którym jest 2 albo nawet 3 krotne płukanie. Wtedy będziemy mieć pewność, że ubranka są zupełnie pozbawione resztek proszku do prania albo płynu do prania. Piorąc ubranka dziecięce nie dodawajmy innych, swoich ubrań.

Prać powinno się rzeczy, które mają bezpośredni kontakt ze skórą niemowlaka. Mowa jest tu o pieluszkach tetrowych, bieliźnie pościelowej dziecka, zabawkach. Jeżeli nie będziemy się stosowali do powyższych rad, możemy narazić swoje dziecko na wszelkiego rodzaju choroby. Pamiętajmy o tym, że dzieci mają niedojrzały układ pokarmowy. A przecież nie chcemy zrobić krzywdy swoim dzieciom. Jak widać, wcale nie jest trudno zadbać o czyste pranie dla małego dziecka. Potrzeba jednak czasu, aby uporządkować i uprasować ubranka naszego malucha. Jednakże dla prawie każdego rodzica jest to sama przyjemność. Jeżeli nie znamy się w tym temacie to warto jest porozmawiać o tym z kimś bardziej doświadczonym niż my. Może być to mama, babcia, koleżanka albo położna.